Teatr wyobraźni - w bibliotece nie musi być cicho

„Czytam sobie w bibliotece” to ogólnopolski projekt skierowany do młodych czytelników, który pokazuje bibliotekę, jako miejsce kolorowe i otwarte, gdzie można zdobyć nowe doświadczenia, umiejętności i wiedzę. Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi bierze udział w tej akcji przeprowadzając cykl zajęć i warsztatów twórczych opartych o książki, które zostały przekazane dla biblioteki na ten cel. Realizując to przedsięwzięcie chcemy zaprosić dzieci do wspólnej przygody, po której same z przyjemnością sięgną po książki.

Za nami pierwsze zajęcia zrealizowane w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”, na których pojawiła się grupa drugoklasistów z Białego Kościoła. Zajęcia podzielona zostały na 3 etapy w trakcie, których przeczytano fragment książki Pawła Beręsowicza „Człowiek z czerwoną chorągiewką”, zaproszono dzieci do eksperymentowania z przyniesionymi  instrumentami, z których uczestnicy w grupach mogli wytwarzać  odgłosy dźwięków za pomocą przyniesionych przedmiotów. Jednak najważniejszą częścią spotkania było przygotowanie i nagranie krótkiego słuchowiska w oparciu o książkę. Dzieci wcieliły się w rolę narratorów, głównych bohaterów oraz realizatorów dźwięków.  Po zakończonym nagraniu dzieci mogły wysłuchać słuchowiska i wyrazić swoje wrażenia. Słuchowisko było tworzone na żywo, bez wcześniejszego przygotowania, bezpośrednio na zajęciach w bibliotece.

Zapraszamy do wspólnej przygody, po której dzieci same z przyjemnością sięgną po kolejne tomy.

Zgłoszenia poszczególnych klas szkolnych I - III szkoły podstawowej oraz wszelkie pytania dotyczące zajęć prosimy kierować do bibliotekarzy telefonicznie (12 419 16 87), e-mailowo (biblioteka@wielka-wies.pl) lub osobiście.

Link do słuchowiska:

Tekst i foto: GBP