Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

To był piękny dzień na Dożynki Parafialne w Giebułtowie

Jak co roku pogoda dopisała  i to był piękny dzień na Dożynki Parafialne w Giebułtowie. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.30 Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. Św. Idziego  w Giebułtowie, którą odprawił ks. Proboszcz Stanisław Gutt. W trakcie Mszy Świętej zostały poświęcone wieńce dożynkowe z Giebułtowa, Pękowic i Trojanowic.

Dożynki parafialne Giebułtów (116).jpg

Następnie orszak dożynkowy prowadzony przez orkiestrę dętą z Zielonek pod batutą Wojciecha Karwata przeszedł na plac przed budynek wielofunkcyjny. W uroczystościach brały udział władze gminy z Wójtem Tadeuszem Wojtowiczem na czele. Po oficjalnym przywitaniu gości, tradycyjnie jak co roku zostały wręczone chleby dożynkowe.

Wyróżniono rolników, państwa  Zofię i Mariana Miroń, Pana  Konrada Bujaka i  Pana Adam Gajosa. Następnie wręczono wieńce dożynkowe. Gospodarzem  w Giebułtowie był ks. Stanisław Gutt, który w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia pracy  w parafii. Z tej okazji składano proboszczowi życzenia i  odśpiewano gromkie sto lat. Gospodarzami Pękowi byli państwo Małgorzata i Stanisław Brożek, a Trojanowic sołtys Bożena Mędrek. Zespoły wręczające wieńce wystąpiły z programami artystycznymi.

Na zakończenie części  artystycznej wystąpił gościnnie zespół Bebłanie prowadzony przez pana Krzysztofa Barana. Przeprowadzono wiele konkursów, gier oraz  zabaw dla najmłodszych. Wieczorem  o. godz.19.00 rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do białego rana.

Cały plac wokół gminnego budynku wielofunkcyjnego  był pięknie udekorowany kwiatami i zbożem, a wiejski wóz obfitował w plony z  okolicznych gospodarstw. Organizatorzy chcieli by  podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania  uroczystości dożynkowej w Giebułtowie  a w szczególności wszystkim sponsorom.   

Tagi dla strony:

2015-08-17