Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Tomcio Brygadzista odwiedził Szkołę Podstawową w Białym Kościele

Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa, Kot – to od nich dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele dowiedziały się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Organizatorem akcji edukacyjnej promującej umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy, jest firma Skanska. To już siódma edycja kampanii edukacyjnej.

Spotkanie w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Skanska „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Od kilku lat Spółka przeprowadza akcję w szkołach zlokalizowanych w pobliżu jej placów budów. Aktualnie Skanska prowadzi prace związane z przebudową ulicy Królowej Jadwigi w Białym Kościele, a teren inwestycji obejmuje bezpośrednie sąsiedztwo wspomnianej placówki

Spotkanie w szkole miało formę teatrzyku połączonego z piosenkami i konkursami. Bohaterowie przedstawienia: Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Kot uczyli najmłodszych, jakie są znaki drogowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego dzieci nie powinny wchodzić na plac budowy. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.

31 sierpnia br. weszła w życie nowelizacja „Prawa o ruchu drogowym”, zgodnie z którą „Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku”.
(rozdział II, „Ruch pieszych”, pkt. 4a).
Akcja „Bezpieczni w pobliżu budowy”, podczas której dzieci otrzymują opaski odblaskowe zwiększy ilość widocznych najmłodszych poruszających się po drodze po zmierzchu.   

Akcja firmy Skanska wpisuje się w kampanię Gminy na rzecz bezpieczeństwa na drodze najmłodszych.

Tagi dla strony:

2014-09-19