Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

 Tradycyjne dożynki parafialne w Bęble już za nami

Tradycyjnie już 15 sierpnia odbyły się  dożynki parafialne w Bęble. Organizatorami byli – Rady Sołeckie, OSP z Bębła i Czajowic  przy  wsparciu KGW Bębło, Zespołu Czajowianki, Stowarzyszenie na rzecz mieszkańców Czajowic oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele.

dożynki Beblo (15).JPG

Po poświęceniu wieńców podczas Mszy Św. Korowód dożynkowy udał się  na plac przy Szkole. Korowód prowadziła orkiestra z GOKIS-u pod  egidą  Z- cy Dyr. GOKiS-u Jarosława Janeckiego i zaraz przed rozpoczęciem części oficjalnej dała koncert dla publiczności licznie zgromadzonej już na miejscu imprezy, gości, zespołów i tych co przybyli po Mszy Św. nastąpiła także prezentacja członków orkiestry, a była to głównie młodzież  z naszej Gminy.

Sołtysi Krystyna Janecka i Andrzej Kowalik wraz z Prezesem OSP Wiesławem Sarotą i Gosp. OSP Bębło Stanisławem Janusem powitali zaproszonych gości wśród których byli Ks. Stefan Trojan, Dyr.  Szkoły Lucyna Kurek, M. Nowakowski, dyr. GOKiS M. Szymańska, V-ce Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Goraj, radni Barbara Kawa, V-ce Prezes Korony Północnego Krakowa delegat do MIR Grzegorz Płażek – rolnik z Gminy Słomniki, wielu radnych gminnych i sołtysów a przede wszystkim około 100 rolników uhonorowanych w latach 2006-2014. To im Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Mazela, Radna Czajowic Krystyna Goraj i Edward Zamojski oraz Ks. Stanisław Trojan złożyli gratulacje a Katarzyna Skrzyniowska zaśpiewała piosenkę  „Dziś prawdziwych rolników już nie ma”. Prowadzący konferansjerkę Małgorzata Kopońka i Tomasz Kania udekorowani we wianek  i kapelusz wspominali jak to dawniej pracowało się podczas żniw.

dożynki Beblo (12).jpg

Wystąpiły także dzieci ze świetlicy środowiskowej z Czajowic  pod kierownictwem Agnieszki Nabagło- z krakowiakiem. Bardzo podobał się występ zespołu Białokościelanki, z którymi przyjechała Genowefa Pigwa – były piosenki ludowe i dużo humoru.

Należą się  podziękowania P. Marii i Krzysztofowi Baran z Bębła, którzy upiekli chleb do poczęstunku wszystkich gości oraz Elżbiecie i Zygmuntowi Grzybowskiemu z Zajazdu u Elizy w Czajowicach za wspaniały bigos. Pogoda dopisała, było dobre ciasto upieczone przez samych organizatorów, dobre wędliny i zespół muzyczny, który grał prawie do białego rana.
Tagi dla strony:

2015-08-17