Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Uczniowie Gimnazjum w Białym Kościele na wyjeździe integracyjnym w Jodłówce Tuchowskiej

Klasa szkolna to specyficzny rodzaj grupy społecznej. Młodzi ludzie przyjmują w niej określone role społeczne. Do klas pierwszych Gimnazjum w Białym Kościele uczęszczają uczniowie z czterech szkół podstawowych. Aby umożliwić im poznanie się został zorganizowany trzydniowy wyjazd do Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.

Wszystkich na miejscu przywitała słoneczna pogoda. Po zapoznaniu się z obiektem i regulaminami młodzież udała się na pieszą wycieczkę. Wszyscy po dwóch godzinach spaceru dotarli na wzniesienie Pogórza Ciężkowickiego – Brzanka. Podziwiając widoki młodzież poznawała historię tego miejsca oraz walory przyrodnicze. Pierwszy dzień zakończyło ognisko, przy którym wraz z młodzieżą z krakowskiego gimnazjum, uczniowie klas pierwszych śpiewali i bawili się. Najwięcej emocji dostarczyły występy wokalne poszczególnych klas.

Kolejny dzień był równie emocjonujący, na młodzież czekały wycieczki piesze i rowerowe. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wieczorem młodzież mogła bawić się na dyskotece wraz z młodzieżą z drugiego gimnazjum.
W czasie pobytu młodzież uczestniczyła również w lekcjach organizowanych na terenie ośrodka oraz mogła korzystać z siłowni, pracowni komputerowej i boiska.

Opiekunowie: Maria Habuda-Szumiec, Małgorzata Biniek

Tagi dla strony:

2014-10-01