Umowa na drugi etap przebudowy drogi krajowej 94

Umowa na drugi etap przebudowy drogi krajowej 94 w miejscowości Modlnica została podpisana!

DK94 na odcinku przez Modlnicę do skrzyżowania na Giebułtów zostanie rozbudowana do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP. Umowa na to zadanie została dziś podpisana przez przedstawiciela Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] Dyrektora Oddziału Kraków Tomasza Pałasińskiego z wykonawcą firmą STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o. o.

Inwestycja będzie realizowana w trybie Zaprojektuj i Wybuduj. Termin realizacji to maksymalnie 28 miesięcy od dnia podpisania umowy. Pierwszy etap projektowania i uzgadniania ma trwać 16 m-cy od daty podpisania umowy, zaś budowa kolejne 12 m-cy. Inwestycja kosztować będzie 35 490 199,95 zł.
W wydarzeniu brali udział również: Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Starosta Powiat Krakowski Wojciech Pałka, Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Goraj oraz Sekretarz Gminy Małgorzata Auguściak.
Natężenie ruchu na tej drodze jest ogromne - odcinkiem drogi krajowej nr 94 pomiędzy Modlnicą i Giebułtowem przejeżdża ponad 20 tys. pojazdów/dobę, z czego ponad 2 tys. to samochody ciężarowe. W porannych i popołudniowych godzinach szczytu wartości te znacznie wzrastają i tworzą się duże korki.
Rozbudowa drogi jednojezdniowej do parametrów drogi dwujezdniowej oraz przebudowanie trzech skrzyżowań na ronda dwupasowe pozwoli na zwiększenie przepustowości odcinka DK94 na długości ok. 1,7 km – informują przedstawiciele GDDKiA.

Mamy nadzieję, że inwestycja na DK94 wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i udrożnienie drogi krajowej na terenie naszej gminy. Z pewnością w okresie tak dużej przebudowy drogi, będą spore utrudnienia i uciążliwości, ale liczymy na dużą wyrozumiałość naszych mieszkańców – mówi wójt Krzysztof Wołos.

Utrudnienia pojawią się już prawdopodobnie w maju br. kiedy to ruszy pierwszy etap przebudowy DK94 tj. budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu do Giebułtowa. (o szczegółach związanych z utrudnieniami i objazdami będziemy informować już wkrótce).

2019-03-04