Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Unieważniony przetarg na odbiór odpadów komunalnych!

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy,

Od dłuższego czasu z niepokojem obserwowaliśmy lawinowy wzrost cen za odpady komunalne w ościennych Gminach, aby dziś postawić się na ich miejscu.
Jesteśmy po przetargu na odbiór odpadów komunalnych na rok 2020 i zaoferowana kwota drastycznie wzrosła w stosunku do dotychczasowej.
Należy dodać iż uprzedni 3-letni kontrakt (na lata 2017-2019) opiewał na kwotę ok. 3.9 mln zł, zaś obecna oferta 1-roczna na 2020 rok to aż 4.5 mln zł. Co ważne system gospodarowania odpadami, zgodnie z założeniami Ustawowymi, powinien się samofinansować co oznacza, że całe koszty systemu odbioru odpadów z gospodarstw domowych powinniśmy pokryć z opłat za śmieci zbieranych od mieszkańców.
Zarówno Wójt jak i Radni stanęli przed bardzo trudnymi decyzjami, ale chcemy abyście o tym problemie wiedzieli od początku, a nie dowiedzieli się z prasy lub  kiedy zostaną wprowadzone nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami.
„Zostaliśmy jako Gmina postawieni w trudnej sytuacji, która wymagała bardzo trudnych decyzji. Wraz z Radnymi uznaliśmy, iż proponowane stawki w przetargu są drastycznie wysokie i podjęliśmy decyzję o unieważnieniu pierwszego przetargu. Teraz z niecierpliwością czekamy co pokaże kolejny. Liczymy, że tym razem do przetargu przystąpi więcej firm, co może wpłynąć na obniżenie cen.” - dodaje Wójt Krzysztof Wołos  

O wszystkich rozstrzygnięciach będziemy Państwa na bieżąco informować.  

Tagi dla strony:

2019-10-03