Uroczyste otwarcie Centrum Administracyjnego Gminy Wielka Wieś

Dzień 9 czerwca 2016 roku zapisze się w historii naszej gminy jako jeden z najważniejszych. Właśnie dzisiaj nastąpi oficjalne otwarcie Centrum Administracyjnego Gminy Wielka Wieś – mówi Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz witając gości, którzy licznie przybyli na uroczystość.

Wśród gości obecni byli m.in. Wicewojewoda Małopolski, Starosta i Wicestarosta Powiatu Krakowskiego wraz z Członkami Zarządu Powiatu, Radny Województwa Małopolskiego oraz przedstawiciele Rady Powiatu. Na uroczystości obecni byli także burmistrzowie i wójtowie gmin z powiatu krakowskiego i wielickiego, przedstawiciele jednostek powiatowych i instytucji zewnętrznych współpracujących z gminą takich jak GDDKiA, Tauron, Ojcowski Park Narodowy, ZIKiT, PGNiG.

Przybyli także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Policji, radni i sołtysi wszystkich gminnych miejscowości.

Wójt zaprezentował gościom krótką historię związaną z powstaniem nowego Centrum Administracyjnego, odnosząc się do wystawy zdjęć, która przez najbliższy miesiąc będzie prezentowana przed budynkiem Urzędu Gminy. Obiekt, o kubaturze 17 000 m3 i powierzchni użytkowej przekraczającej 2200 m2 powstawał w latach 2012-2016 i zamknął się w kwocie niespełna 18 milionów złotych.

Naszym zamiarem było stworzenie miejsca, które będzie stanowić swoiste centrum gminy. Ale nie centrum jako tylko i wyłącznie geograficzne odniesienie, lecz przede wszystkim miejsce, gdzie każdy z mieszkańców czy petentów będzie mógł w jednym miejscu załatwić wszystkie administracyjne sprawy, a życie wokół budynku tętnić będzie do późnych godzin wieczornych. – mówił wójt opowiadając o idei powstania tego obiektu.

Wójt złożył podziękowania projektantom - Pracowni OVO Grąbczewscy Architekci oraz generalnemu wykonawcy firmie SKANSKA S.A. Po przemówieniach nastąpił moment poświęcenia obiektu, którego dokonał ks. proboszcz Jan Adamus z Modlnicy. Symboliczne przecięcie wstęgi przez Wójta, Wojewodę, Starostę, Przewodniczącego Rady Gminy, Projektantów i Wykonawcę było uwieńczeniem i oficjalnym przypieczętowaniem otwarcia Centrum Administracyjnego Gminy.

Całej uroczystości towarzyszył występ Gminnej Orkiestry Dętej.

Na zakończenie Wójt zaprosił gości na zwiedzanie obiektu oraz drobny poczęstunek.

Archiwalne zdjęcia z budowy Centrum Administracyjnego: http://www.wielka-wies.pl/aktualne-inwestycje/budowa-centrum-administracyjnego-gminy-wielka-wies/

2016-06-10