Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

V Rodzinna Rowerowa Familiada – Dolina Będkowska 2014

10 maja KKS „Jura Moto Sport”, Gospodarstwo Rybackie „Dolina Będkowska” oraz Stowarzyszenie Homini et Terrae zorganizowały imprezę sportowo-rekreacyjną o charakterze rodzinnego rajdu rowerowego. O godzinie 11:00 ponad 200 uczestników w wieku od 6 miesięcy do 81 lat wystartowało z terenu gospodarstwa rybackiego w Dolinie Będkowskiej, aby pokonać 21 kilometrową trasę rajdu. Prowadziła ona drogami asfaltowymi i duktami leśnymi przez Dolinę Będkowską do Łaz i z powrotem do gospodarstwa rybackiego. Nie obowiązywały na niej limity czasowe jak i limity wiekowe uczestników. Do udziału zaproszono całe rodziny. Wszyscy zawodnicy otrzymali numery startowe, mapki trasy, dyplomy okolicznościowe, napoje FRUGO i czekolady. Na mecie częstowani byli gorącym posiłkiem i słodkościami. Najmłodsi brali udział w konkursach ekologicznych, a także w konkursach i prezentacjach „Dzieci ratują dzieci” prowadzonych przez ekipę ratowników z firmy Trans-Med Pogotowie Ratunkowe.
Najmłodszym uczestnikiem familiady był Aleksander Zahuta z Zabierzowa urodzony w 2014 roku, a najstarszym Stanisław Płonka z Krakowa, rocznik 1933. Obaj panowie otrzymali piękne puchary i nagrody z dedykacjami od Wójta Gminy Wielka Wieś, Wójta Gminy Zabierzów i Wicemarszałka Województwa Małopolskiego. Najliczniej reprezentowaną rodziną była dziesięcioosobowa rodzina Państwa Księżyców z Brzezinki. Przedstawiciel tej rodziny otrzymał z rąk sponsorów, puchar oraz expres do kawy, a także zaproszenie na ufundowaną przez restaurację Chochołowy Dwór kolację. Najliczniej reprezentowana szkoła (SP Zabierzów), otrzymała puchar i nagrodę w postaci drukarki ufundowanej przez Prezesa Roberta Wolskiego. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, sekretarz Gminy Wielka Wieś Stanisław Kasprzyk, gospodarz gospodarstwa rybackiego Bartłomiej Szczoczarz oraz Prezes firmy Grass Marta Łozińska.  
Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Gminy Wielka Wieś i Gminy Zabierzów. Do zobaczenia na kolejnych jurajskich imprezach.

Tagi dla strony:

2014-05-13