Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

V spotkanie z serii Harry Potter Book Night już za nami

22.02 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy, w godzinach wieczornych, miało miejsce magiczne wydarzenie. Po raz piąty na wspólnej zabawie spotkali się prawdziwi fani literatury J.K. Rowling i Harrego Pottera. Każdy z uczestników, aby uzyskać możliwość uczestniczenia w wieczorze, musiał zdać „Arcytrudny test wiedzy            o Harrym Potterze”, przygotowany przez Annę Galus, na podstawie pierwszej części przygód Harrego Pottera.


 Celem spotkania było pokazanie młodzieży, jakich inspiracji może dostarczyć lektura książek a co za tym idzie, wskazać sposoby na wartościowe i umiejętne spędzenie czasu wolnego, pokazać  przyjemność wspólnej zabawy ludzi o podobnych zainteresowaniach, a także doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim.


Tiara Przydziału przydzieliła każdego uczestnika do jednego z czterech domów Hogwartu. Szereg konkursów (w języku polskim i angielskim) wymagał od uczniów wykazania się dużą wiedzą o świecie Harrego Pottera i pozwalał na zdobywanie punktów dla swojej drużyny.


Spotkanie zorganizowała i poprowadziła w języku polskim Pani Anna Galus, natomiast część angielską prowadziła Pani Katarzyna Borkowska. W opiece nad uczestnikami wieczornego spotkania pomagał Pan Krzysztof Szumiec.

2019-02-26