Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

VI miejsce w Rankingu Rzeczpospolitej!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza Gmina zdobyła VI miejsce w XIV edycji prestiżowego Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” w kategorii gminy wiejskie. Należy dodać, że mieliśmy dużą konkurencję, bo mamy w kraju aż 1548 gmin wiejskich.   


Gala wręczenia wyróżnień odbyła się 8 października br. w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.  Wyróżnienie w imieniu naszej Gminy odebrał Wójt Tadeusz Wójtowicz.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym gminom a szczególnie tym z naszego regionu.
Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” to wyjątkowy projekt, którego celem jest wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce. Od początku istnienia Rankingu nad metodologią czuwa niezależna Kapituła ekspertów, która sprawdza, które  samorządy najbardziej dbają o rozwój i standard życia mieszkańców, nie zapominając przy tym o bezpieczeństwie finansowym. Kapituła analizuje dane w obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości  środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.  Odpowiedzialne zarządzenia zasobami w tych obszarach zwiększa potencjał  rozwojowy samorządów i pozwala osiągnąć cel zrównoważonego rozwoju.


Każdego dnia przychodzimy do pracy z myślą aby jak najlepiej wykorzystać ten czas dla pracy na rzecz rozwoju naszej Gminy i poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Takie wyróżnienia to dla nas dodatkowa motywacja i bodziec do działania. Cieszymy się, że nasza Gmina jest doceniana nie tylko lokalnie, ale również na forum ogólnopolskim.  Należy dodać, iż to wyróżnienie to zasługa nie tylko pracowników naszego Urzędu, ale również jednostek tj. (Szkół, Przeszkoli, Świetlic, GOKiS, Biblioteka, GOPS, GZK), samorządów lokalnych (radnych, sołtysów, rad sołeckich), lokalnych organizacji społecznych /OSP, KGW, LKS inne NGO, parafii/, przedsiębiorców oraz naszych mieszkańców, którzy na co dzień wspierają nas w realizacji wielu zadań. To nasze wspólne wyróżnienie! – dodaje Wójt Gminy.

Tagi dla strony:

2018-10-08