Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

VI Rodzinna Rowerowa FamiliadaDolina Będkowska 2015

9 maja KKS „Jura Moto Sport” , Gospodarstwo Rybackie „Dolina Będkowska” oraz Stowarzyszenie Homini et Terrae zorganizowały imprezę sportowo-rekreacyjną o charakterze rodzinnego rajdu rowerowego. O godzinie 11,00 ponad trzystu uczestników w wieku od 16 miesięcy do 75 lat wystartowało z terenu gospodarstwa rybackiego w Dolinie Będkowskiej aby pokonać liczącą 21 kilometrów trasę rajdu. Prowadziła ona drogami asfaltowymi i duktami leśnymi przez Dolinę Będkowską do Łaz i z powrotem do gospodarstwa rybackiego. Nie obowiązywały na niej limity czasowe jak i limity wiekowe uczestników. Do udziału zaproszono całe rodziny. Wszyscy zawodnicy otrzymali numery startowe, mapki trasy, dyplomy okolicznościowe, napoje FRUGO i czekolady. Na mecie częstowani byli gorącym posiłkiem i słodkościami. Najmłodsi brali udział w konkursach graficznych, grach i zabawach organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury i Referat Promocji Gminy Zabierzów a także w konkursach i prezentacjach „Dzieci ratują dzieci” prowadzonych przez ekipę ratowników z firmy Trans-Med. Pogotowie Ratunkowe.

Najmłodszymi uczestnikami familiady byli: Iwo Jasiński z Wielkiej Wsi i Pola Gaudyn z Brzezinki, oboje urodzeni w 2014 roku. Najstarszymi Wacław Kopońka z Rudawy (1940r.) i Jerzy Mroczek z Bolechowic (1943r.). Zarówno najmłodsi jak i najstarsi otrzymali piękne puchary i nagrody z dedykacjami od Wójta Gminy Wielka Wieś Tadeusza Wójtowicza, Wójta Gminy Zabierzów Elżbiety Burtan i Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka. Najliczniej reprezentowanymi rodzinami były: rodzina Państwa Księżyców z rodzinnego domu dziecka w Brzezince i rodzina Państwa Głogowskich z Zabierzowa. Przedstawiciele tych jedenastoosobowych rodzin otrzymali z rąk sponsorów, puchary ufundowane przez Wójta Gminy Wielka Wieś i Wójta Gminy Zabierzów a także atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, smakowite torty przekazane przez Zbigniewa Stochalskiego i zaproszenia na kolację ufundowane przez restaurację Chochołowy Dwór i gospodarstwo rybackie Dolina Będkowska. Najliczniej reprezentowane szkoły (SP w Rudawie i SP w Bęble ), otrzymały puchary i nagrody w postaci drukarek ufundowanych przez Roberta Wolskiego i Józefa Kruka. Nagrody wręczali: w imieniu Wójta Gminy Wielka Wieś prezes Józef Kruk, w imieniu Wójta Gminy Zabierzów dyrektor SCK Elżbieta Mazur, w imieniu wicemarszałka Województwa Małopolskiego Grzegorz Mytnik, właściciel gospodarstwa rybackiego Bartłomiej Szczoczarz oraz prezes stowarzyszenia Znad Rudawy Agnieszka Pietrzykowska.

Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Gminy Wielka Wieś i Gminy Zabierzów. Do zobaczenia na kolejnych jurajskich imprezach.

Tagi dla strony:

2015-05-14