VII Rodzinna Rowerowa Familiada Dolina Będkowska 2016

7 maja KKS „Jura Moto Sport”, Gospodarstwo Rybackie „Dolina Będkowska” oraz Stowarzyszenie Homini et Terrae zorganizowały imprezę sportowo-rekreacyjną o charakterze rodzinnego rajdu rowerowego. O godzinie 11,00 trzystu dwudziestu uczestników w wieku od 13 miesięcy do 83 lat wystartowało z terenu gospodarstwa rybackiego w Dolinie Będkowskiej aby pokonać liczącą 21 kilometrów trasę rajdu. Prowadziła ona drogami asfaltowymi i duktami leśnymi przez Dolinę Będkowską do Łaz i z powrotem do gospodarstwa rybackiego.

Nie obowiązywały na niej limity czasowe jak i limity wiekowe uczestników. Do udziału zaproszono całe rodziny. Wszyscy zawodnicy otrzymali numery startowe, mapki trasy, dyplomy okolicznościowe, napoje FRUGO i czekolady. Na mecie częstowani byli gorącym posiłkiem i słodkościami. Najmłodsi brali udział w konkursach graficznych, grach i zabawach organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury i Referat Promocji Gminy Zabierzów.

Najmłodszymi uczestnikami familiady byli: Helena Wójcik z Rudawy (2015r.), Leo Jasiński z Wielkiej Wsi (2014r.) i Pola Gaudyn z Brzezinki (2014r.). Najstarszymi Stanisław Płonka z Krakowa (1933r.), Krystyna Wałęga z Krakowa (1939r.) i Alicja Strugała z Krakowa (1948r.).  Zarówno najmłodsi jak i najstarsi otrzymali piękne puchary i nagrody z dedykacjami od Wójta Gminy Wielka Wieś Tadeusza Wójtowicza, Wójta Gminy Zabierzów Elżbiety Burtan i Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka a najmłodsi uczestnicy dodatkowo torty ufundowane przez Cukiernię Stochalscy.

Najliczniej reprezentowanymi rodzinami były: rodzina Państwa Chrzanowskich z Bolechowic i rodzina Państwa Albrzykowskich z Będkowic. Przedstawiciele rodzin otrzymali z rąk sponsorów,  puchary od  Wójta Gminy Wielka Wieś i Wójta Gminy Zabierzów a także atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Najliczniej reprezentowane szkoły (SP w Zabierzowie i Niepubliczna Szkoła Horyzont z Bolechowic), otrzymały puchary i nagrody w postaci drukarek. Nagrody wręczali: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Wójt Gminy Zabierzów  Elżbieta Burtan, Bartłomiej Szczoczarz właściciel gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska, Anna Domagała dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Piotr Budziak skarbnik Gminy Zabierzów oraz Igor Budiejew, właściciel Manufaktury Cukierniczej.

Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Gminy Wielka Wieś i Gminy Zabierzów.

2016-05-09