Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

VIII Bieg o Puchar Wójta Po Dolinie Będkowskiej i VI Bieg Na Orientację o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego

21 września w Dolinie Będkowskiej odbył się VIII Bieg Po Dolinie Będkowskiej. W biegu wzięła udział ponad 450 zawodników, dorosłych i dzieci. Dorośli rywalizowali na trasie długości 9600 metrów a dzieci, stosownie do wieku na krótszych dystansach od 100 do 1000 metrów. Organizatorami biegu byli KKS „Jura Moto Sport”, stowarzyszenie Homini et Terrae i Jurajska Izba Gospodarcza. Współorganizatorami, gminy Jerzmanowice-Przeginia, Zabierzów i Wielka Wieś. Partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie.

W biegu głównym na wydłużonej w tym roku do prawie 10 km trasie, zwycięzcami zostali Agnieszka Cader z Zabierzowa z czasem 37:17 i Tomasz Kawik z Brennej z czasem 34:18. Najlepszym zawodnikiem z gminy Wielka Wieś został Daniel Chochół z Bębła z czasem 42:08, a z gminy Jerzmanowice-Przeginia Mariusz Dziedzic z Jerzmanowic z czasem 38:52. Zawodnicy ci zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez wójtów. Zawodnicy w biegach „dorosłych” rywalizowali w kategorii generalnej, wiekowych oraz specjalnej kategorii małżeństw, gdzie kryterium był staż małżeński i suma czasów małżonków. Puchary ufundowane przez wicemarszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka dla najmłodszego zawodnika biegu otrzymała Joanna Tyc (1997) z Krakowa, a dla najstarszego Józef Dymek (1950) z Brzezinki.

Oprócz nagród finansowych i rzeczowych nagrodą specjalną w ogłoszonym konkursie był netbook ufundowany przez Prezesa firmy Colorex Jacka Figla.

Najliczniej reprezentowaną szkołą z terenu Gminy Wielka Wieś była Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi, która otrzymała okazały puchar z rąk Wójta Tadeusza Wójtowicza. W sumie w konkurencjach dziecięcych wzięło udział ponad 280 młodych biegaczy. Wszyscy oni otrzymali medale i dyplomy. Zwycięzcy w tych kategoriach otrzymali puchary i pamiątkowe albumy. Uczestnicy biegu częstowani byli izotonikami 4Move i napojami Frugo przekazanymi przez firmę Food Care z Zabierzowa oraz chrupkami przekazanymi przez firmę Kraksmak z Bolechowic. Nagrody wręczali Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz w imieniu swoim oraz w zastępstwie Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia Adama Piaśnika, dyrektor SP w Zabierzowie Marta Dudek, Józef Kruk, prezes firmy Colorex Jacek Figiel i przedstawiciel PHUP Wolski, Jakub Wolski.

Po raz pierwszy w tym roku wręczono puchar Imienia Zofii Kwiecień. Puchar otrzymał z rąk członków rodziny biegacz, który na skutek pomyłki przebiegł trasę dłuższą niż regulaminowa.

Dyrektorem biegu był Jerzy Gołębiowski a sędzią zawodów Józef Baran. Składamy serdeczne podziękowania sponsorom strategicznym, firmom: Colorex, PHUP Wolski, Kruk, Food Care Group, a także pozostałym sponsorom: Apostolscy Meble, Adoz Wytwórnia Wędlin, Antałek, A-Games, Autospecial VW, Alsal, Auto Fart, Antałek, Atalian Poland, Bamet, Black Tree, Bostar, Brandysówka, Cader Beata Piekarnia, Chochołowy Dwór, CB Panel System, CB Aluminium System, Compudraft, Duecik, Datacomp, Grass, Hero, Happy Hand, Jurajski Hotel, Kraksmak, K & Z, Kwiatek, Kseromark, Konstruktor, Luskar, Mosur, Margerita Hotel, Olimp, PUK Zabierzów, Restauracja Frykas, Restauracja Kochanów, Rent a camper, Transmed, Tobacco Trading International Poland Modlnica, Warta, Wilk.

Zawodników profesjonalnie masowali masażyści na specjalnym stanowisku firmy Black Tree. Bieg zabezpieczali druhowie z OSP Łazy i OSP Brzoskwinia oraz firma Trans Med. Pogotowie Ratunkowe. Dziećmi opiekowało się przedszkole FANTAZJA z Bolechowic. Smakowitymi ciastami i zsiadłym mlekiem uczestników biegu częstowały członkinie KGW w Łazach pod wodzą Pani Urszuli Szwarc. Pomiar czasu przeprowadziła firma PULSAR SPORT. W organizacji imprezy pomagali wolontariusze z Gimnazjum w Białym Kościele i Artur Stefańczyk oraz silna grupa dowodzona przez Juliana Karcza. Składamy także podziękowania Państwu Wandzie i Andrzejowi Brandysom za pomoc organizacyjną. Wsparcia finansowego udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Małopolskie, Gmina Jerzmanowice-Przeginia, Gmina Wielka Wieś i Gmina Zabierzów.

KKS Jura Moto Sport

 

Tagi dla strony:

2014-09-23