VIII Konkurs Fotograficzny Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie już za nami

Zakończył się "VIII Konkurs Fotograficzny Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie" w 2016 roku zorganizowany przez Urząd Gminy Wielka Wieś.

Celem konkursu jest promowanie walorów przyrodniczych i kulturowych Gminy Wielka Wieś. Składane przez uczestników fotografie przedstawiały krajobrazy, faunę, florę, pomniki przyrody zlokalizowane na terenie Gminy oraz „życie codzienne” mieszkańców Gminy.

W ogłoszonym w regulaminie terminie składania prac konkursowych zostały złożone prace wykonane przez 14 osób. Komisja przeprowadziła ocenę formalną i merytoryczną 55 prac konkursowych.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać:

Kategoria I - przyroda i zabytki
•    I nagrodą – Zwierzęta wśród nas – Sebastian Walczy z Białego Kościoła

•    II nagrodą – Trzy kolory ziemi – Krzysztof Michaluk z Tomaszowic
•    III nagrodą – „Ptaki” jaskini – Marta Habera z Modlnicy

oraz wyróżnienia:
•    Wyróżnienie – Kopiec – Robert Makarski z Będkowic
•    Wyróżnienie – Rzutem oka oraz Po drodze do gwiazd – Krzysztof Michaluk z Tomaszowic
•    Wyróżnienie – Pan Jezus z Łabajowej oraz Jabłuszko… - Anna Biedak z Bębła

Kategoria II – z życia mieszkańców
•    I nagrodą – Wytchnienie – Marta Habera z Modlnicy

•    II nagrodą – Siła i spokój traw – Magdalena Poniatowska – Piechota z Tomaszowic
•    III nagrodą – Małymi krokami przez życie – Anna Synowska z Prądnika Korzkiewskiego

oraz wyróżnienia:
•    Wyróżnienie – Światełko Alma Spei 2016 – Szczepan Litewka z Białego Kościoła

Od 07.12.2015 do 15.12.2015 r. do godz. 14.00 prowadzone było głosowanie Internautów na ulubione zdjęcie. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace otrzymały głosy poparcia. Wyróżnienie od Internautów przypadło Panu Krzysztofowi Michalukowi za pracę " Po drodze do gwiazd ", na którą zagłosowało ponad 320 osób.

Wszystkim laureatom gratulujemy, zaś Internautom dziękujemy  za duże zaangażowanie.

Laureaci i osoby wyróżnione oprócz nagród finansowych otrzymają dyplomy, tematyczne pozycje książkowe i upominki, które zostaną wręczone w styczniu podczas imprezy zimowej i wspólnego kolędowania przy Urzędzie Gminy, impreza organizowana przez GOKiS wraz z Urzędem Gminy.

Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy planujemy wiele atrakcji m.in. pokaz konkursowych szopek, wystawa pracy z konkursu fotograficznego, występy i wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

W przyszłym roku planowane jest kontynuowanie konkursu, będą atrakcyjne nagrody. Prosimy nadal z taką pasją uwieczniać Gminę Wielka Wieś. Formuła konkursu zostanie ustalona w momencie jego ogłoszenia. Poniżej prezentujemy wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe.

2016-12-16