Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

W „KRAJU PATATAJU”

Z PANEM MARKIEM KRASOWSKIM

Prezes Gminnego Zakładu Komunalnego w Wielkiej Wsi – pan Marek Krasowski kilka dni temu był gościem  biblioteki w Szkole Podstawowej w Białym Kościele.  Spotkanie to wieńczy wspólne przedsięwzięcie Szkoły i Gminnej Biblioteki Publicznej, jakim była realizacja projektu mającego na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Pan Marek, za sprawą swego donośnego, niepowtarzalnego głosu i świetnej intonacji,  przeniósł uczniów klasy II w świat przyrody, pełen niespodziewanych zdarzeń  a jednocześnie niczym nieokiełznanej wyobraźni, gdzie konik polny zakochuje się w biedronce czy też zastanawia się, cóż to takiego … końskie zdrowie. Gość przeczytał bowiem  wiersze z najnowszej książki Wandy Chotomskiej pt. „W KRAJU PATATAJU”, gdzie roi się od koni, kucy, źrebaków, koników polnych i morskich, nie brak nawet Pegaza.  
Wcześniej szkolną bibliotekę odwiedzili również przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Kościele i Białokościelanki.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy, za to, że zechcieli poświęcić swój czas, by poczytać dzieciom. Mamy nadzieję, że czytanie zawsze będzie kojarzyć się każdemu dziecku z radością i przyjemnością, nigdy natomiast z przymusem, karą czy nudą!

A. Zajączkowska

Tagi dla strony:

2014-12-17