Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Warsztaty wolontariacko-liderskie i piknik integracyjny

W miniony czwartek w Giebułtowie odbyły się warsztaty wolontariacko-liderskie dla młodzieży. W spotkaniu wzięło udział ponad 20 młodych ludzi, głównie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie, którzy mieli możliwość poznać tajniki pracy wolontariackiej, dobre praktyki, uczestniczyć w szkoleniu z technik animacji i nabyć wiele innych przydatnych umiejętności.
Zdobytą wiedzę młodzi wolontariusze mieli okazje wykorzystać już kolejnego dnia, tj. piątek 10 czerwca, w trakcie Pikniku Integracyjnego.

Piknik został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi oraz Fundację Mój Sen, a jego adresatami były dzieci, również te niepełnosprawne. Atrakcji było tego popołudnia bardzo wiele – spektakl „Kot w butach” w wykonaniu artystów z teatru Art-Re, baloniki, malowanie twarzy, pokaz sztuk walki, bańki mydlane oraz gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnych animatorów i wolontariuszy. Nie zabrakło też smakołyków – ciasteczek, cukierków, serwowane były hot-dogi, a czekoladowa fontanna z owocami robiła wśród milusińskich prawdziwą furorę!

Szczególne podziękowania składamy wolontariuszom, których pomoc była naprawdę nieoceniona oraz firmie ADOZ z Giebułtowa oraz właścicielowi sklepu Lewiatan w Modlnicy za przekazane artykuły spożywcze.

Mamy nadzieję że Piknik sprawił dzieciom wiele radości. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.

Tagi dla strony:

2016-06-14