Ważne zmiany w gospodarce odpadami komunalnymi

Drodzy mieszkańcy pytacie nas „co dalej z tymi śmieciami”?

Informowaliśmy już Państwa o lawinowym wzroście cen za gospodarowanie odpadami w gminach ościennych, jak też koniecznością znacznych podwyżek również u nas (na załączonym zestawieniu prezentujemy jak wyglądają stawki na 2020 r. w sąsiednich gminach).

Jesteśmy już po drugim przetargu na gospodarowanie odpadami, jednak cała procedura przetargowa na wyłonienie firmy odbierającej śmieci nie została jeszcze zakończona.

Mimo to, Radni na nadzwyczajnej sesji przyjęli uchwały niezbędne do poprawnego i płynnego funkcjonowania systemu od 1 stycznia 2020 r..

Najważniejsze z punktu widzenia mieszkańców decyzje to:

• nowa stawka 23 zł/os. za odpady segregowane,

• odbiór odpadów będzie odbywał się dwa razy w miesiącu przez cały rok zarówno dla śmieci zmieszanych jak i segregowanych,

• zostanie utrzymana ulga dla rodzin wielodzietnych (Karta Dużej Rodziny).

• nie będzie już możliwości zadeklarowania nieselektywnego sposobu gromadzenia odpadów, a osoby, które do tej pory miały wybrany właśnie ten sposób gromadzenia odpadów, zobowiązane są do złożenia nowej deklaracji.

O szczegółach związanych z harmonogramem odbioru odpadów na 2020 r. będziemy informować już wkrótce.

2019-12-18