Wieczornica poświęcona osobie – jeszcze błogosławionego - Jana Pawła II

W sobotę  5 kwietnia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się spotkanie poświęcone kanonizacji Jana Pawła II.

W ostatnim czasie wiele uwagi poświęcamy osobie Jana Pawła II. Organizowanych jest wiele tematycznych spotkań, koncertów , przedstawień teatralnych.  Wszystkie te działania mają na celu przybliżenie – nam Polakom – postaci Papieża Polaka, który w dniu 27 kwietnia 2014 zostanie ogłoszony Świętym.

Podczas wieczornicy szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: co naszemu rodakowi dało przepustkę do świętości. Wysłuchaliśmy świadectw uzdrowień – tych oficjalnie zatwierdzonych przez kościół i mających znaczenie podczas procesu kanonizacji. Poznaliśmy również cuda, które mają znaczenie tylko dla tych którzy ich doświadczyli i są przekonani że za sprawą Jana Pawła II. To wydarzenia, które nigdy nie są przytaczane podczas oficjalnych debat - a jednak  miały miejsce i w sercach tych którzy ich doświadczyli zajmują szczególne miejsce.

Podczas Wieczornicy gościliśmy znamienitych gości z opery krakowskiej p. Michała Kutnika wraz z żoną Kristiną Kutnik. Doskonała dawka sztuki operowej wspaniale wkomponowała się w podniosłą atmosferę którą dało się wyczuć w eterze. We wzniosły nastrój, swoim repertuarem wprowadzała nas również wokalistka Justyna Windys.  Wysłuchaliśmy koncertu sekcji smyczkowej oraz orkiestry dętej działających przy GOKiS.

Na zakończenie programu zostały wręczone nagrody uczniom,  którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Życie Karola Wojtyły – Papieża Polaka – Świętego”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi. Wszelkie działania koordynował p. Przemysław Ryś.

Do konkursu wpłynęło ponad 150 prac. Nagrody ufundował ks. Marek Wcisło oraz GOKiS.

Wyniki konkursu:

Kategoria klasy I-III
I miejsce: Szymon Borusiewicz – SP Wielka Wieś
II miejsce: Paweł Jabłoński – SP Biały Kościół
II miejsce: Łukasz Jasiński – SP Modlnica
III miejsce: Julia Jawor – SP Modlniczka
III miejsce: Aleksandra Wojtal – SP Wielka Wieś
Kategoria klasy IV-VI
I miejsce: Aleksandra Wolińska – SP Wielka Wieś
II miejsce: Marek Karoń – SP Bębło
II miejsce: Magdalena Tofin – SP Modlnica
II miejsce: Wiktoria Chwast – SP Wielka Wieś
III miejsce: Damian Janowiak – SP Biały Kościół
III miejsce: Jakub Hojda – SP Wielka Wieś

Prace były piękne i pełne pozytywnych emocji. Zwycięzcom gratulujemy kreatywności i talentów!

Po ogromnej dawce duchowej energii należało wzmocnić ciało. I tutaj swoją rolę spełniła ściśle związana ze wspomnieniami Jana Pawła II - papieska kremówka. Pyszne papieskie kremówki zostały zaserwowane przez Cukiernię Stochalscy.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy przybyli w tym roku w rekordowej liczbie! Dziękujemy Państwu za czas, który udało się Wam wygospodarować w przedświątecznej gonitwie.

Dziękujemy: Justynie Brzyskiej, Kasi Skrzyniowskiej, Kindze Windys, Justynie Windys, Pawłowi Koczułapowi za nieoceniony wkład pracy. Dziękujemy firmie Masterlighting za profesjonalne przygotowanie efektów świetlnych oraz firmie Woal za tematyczną, piękną dekorację sali.

tekst i foto: GOKiS - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

2014-04-08