Wielka Wieś z nową ekologiczną inicjatywą

Przygotowujemy się do sobotniego Pikniku Ekologicznego dlatego właśnie dziś na terenie gminy zostały ustawione trzy pojemniki na małe elektrośmieci (wymiary max. 40 x 50 x 20 cm) oraz zużyte baterie.

Pamiętajcie, że w sobotę w Szycach, w godz. 9.00-14.00 za oddane elektrośmieci możecie dodatkowo otrzymać roślinkę ogrodową lub piękne wrzosy.

Lokalizacja pojemników:
✅Szyce plac Wspólnoty, przy budynku GOPS,
✅Modlnica ul. Lipowa, parking przy placu zabaw,
✅Wielka Wieś ul. Krakowska, obok budynku wielofunkcyjnego.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania.

✅Czerwone pojemniki to wygoda w pozbywaniu się niedziałających urządzeń elektrycznych i elektronicznych. W stałych lokalizacjach, dostępne 24h.

✅ Projekt Elektryczne Śmieci w Gminie Wielka Wieś realizowany jest wspólnie przez Gminę, Organizację Odzysku RLG System Polska, MB Recycling oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.

✅ Dodatkowo projekt Elektryczne Śmieci w ramach, którego Gmina otrzymała czerwone pojemniki oferuje także odbiór wielkogabarytowych, niedziałających urządzeń bezpośrednio z domów mieszkańców. Usługa ta jest bezpłatna. Odbiór można zamówić szybko i bez problemów pod numerem infolinii 572 102 102 lub poprzez formularz https://elektrycznesmieci.pl/odbior/#/

✅ Co ważne system pojemników w żaden sposób nie zaburza funkcjonującego na terenach gmin systemu gospodarki odpadami, ale jest jego istotnym uzupełnieniem. Czerwone pojemniki czy odbiory z domu lub firmy, to rozwiązania mające na celu ułatwienie pozbycia się niedziałających urządzeń.

Często zadawane jest pytanie - elektryczne śmieci zostaną odebrane i co dalej?

Wszystkie trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania, gdzie odzyskujemy z nich cenne substancje i materiały: metale żelazne, nieżelazne, tworzywa sztuczne. Odzyskane surowce wykorzystywane są przy produkcji nowych urządzeń i produktów ale nie tylko. Z części np. odzyskanych z pralek tworzymy niepowtarzalne ule z recyklingu budując miejskie pasieki. To nasz nowatorski projekt wspierający zurbanizowane ekosystemy dla zdrowia człowieka i ochrony środowiska naturalnego, nie wspomnę już o małych przyjaciołach – pszczołach, którym dajemy bezpieczny dom – zaznacza Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Tagi dla strony:

2022-09-08