Wniosek o preferencyjny zakup węgla

W związku z wejściem w życie Ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych z dnia 27.10.2022 r., żeby skorzystać z możliwości zakupu węgla po preferencyjnych cenach, należy wypełnić i złożyć zamieszczony poniżej wniosek.

Wnioski można składać na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W takim przypadku wniosek powinien zostać opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

Prawo do zakupu węgla po cenach preferencyjnych ma to gospodarstwo domowe, które ma prawo do otrzymania dodatku węglowego. Ostateczna cena dla mieszkańców to 2000 zł brutto za tonę węgla.
Sprzedaż węgla będzie możliwa po wcześniejszym uiszczeniu stosownej kwoty na wskazane w kolejnym etapie konto gminy.

Informujemy jednocześnie, iż sprzedaż węgla przez gminę będzie prowadzona do wyczerpania limitu węgla.

Pliki do pobrania:

2022-11-07