Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Wrócili z Sycylii!

W miniony weekend uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Ks. St. Konarskiego w Wielkiej Wsi biorący udział w programie Erasmus+ wrócili z drugiego wyjazdu zorganizowanego w ramach międzynarodowego projektu „Read to animate”! Razem ze szkołą z Wielkiej Wsi realizuje go jeszcze pięć innych szkół – z Portugalii, Włoch, Grecji, Bułgarii i Estonii!
Reprezentanci z klasy 6 – Luzia Noworyta, Roksana Wolińska, Aleksandra Sałęga, Julia Marek, Daniel Ksianzov, wraz z nauczycielami Renatą Borkowską i Adamem Kuberą – głównym koordynatorem projektu, przez tydzień mieszkali w spokojnej nadmorskiej miejscowości Letojanni. Głównym celem ich wyjazdu była wizyta w szkole w Taorminie, która była gospodarzem całego przedsięwzięcia.
Istituto Comprensivo 1 Taormina jest szkołą, do której uczęszcza ponad 1000 uczniów i uczy w niej 240 nauczycieli. Uczniowie z Wielkiej Wsi przekonali się o tym, jak wygląda nauka w sycylijskiej szkole – 58 klas lekcyjnych uzupełniają dodatkowo sale specjalistyczne, np. laboratoryjne, plastyczne i informatyczne. Uczniowie korzystają na co dzień ze stołówki, siłowni, mają do dyspozycji salę projekcyjną, a także boisko sportowe i park zieleni wokół szkoły. Z tego wszystkiego mogli przez tydzień korzystać uczestnicy projektu. Jednak nie było chyba na to zbyt wiele czasu, bo gospodarze przygotowali dla swoich gości ciekawy program bogaty w wycieczki po najbliższej okolicy, wyjazdy do muzeów i instytucji przybliżających dziedzictwo kulturowo-historyczne i przyrodnicze Sycylii. Ważnymi punktami w harmonogramie były także liczne warsztaty poświęcone integracji uczniów, współpracy i komunikacji w języku angielskim. Zajęcia głównie koncentrowały się wokół tematyki czytelnictwa oraz animacji filmowej i były świetną okazją do wzajemnej wymiany praktyk i umiejętności.
To był wyjątkowo piękny tydzień – pełen wrażeń, wyzwań, radości i okazji do poznania nowych, ciekawych ludzi. Mamy przekonanie, że uczniowie z Wielkiej Wsi wrócili z sycylijskiej przygody bogatsi w fantastyczne wspomnienia i doświadczenia. Nie może być inaczej, wszak takie podróże najlepiej kształcą – poszerzają horyzonty i otwierają umysł na zupełnie nowe możliwości.
tekst: SP Wielka Wieś

Tagi dla strony:

2019-03-18