Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

X Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

18 maja w godz. 9.00-12.00 w Dolinie Będkowskiej, na polanie pod skałą “Zamczysko” (inaczej “Dupa Słonia”), odbędą się terenowe zawody wspinaczkowe rozgrywane w ramach Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego. Będzie to już dziesiąta, jubileuszowa edycja Memoriału, dlatego też z tej okazji przygotowaliśmy szereg atrakcji towarzyszących. Odbywają się one pod hasłem “Dzień Otwarty KW Kraków” - zapraszamy wszystkich miłośników wspinania oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu do zapoznania się z naszym Klubem i wspólnej zabawy! Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Po szczegółowy program odsyłamy na stronę zawodów: https://mas.kw.krakow.pl/dzien-otwarty-kw-krakow/


Zacznijmy od atrakcji dla najmłodszych. Wspólnie z marką Petzl przygotowaliśmy konkurs: najlepsza praca plastyczna i najlepszy wiersz pod tematem: „Ja – mały wspinacz” zostanie nagrodzony regulowaną uprzężą biodrową lub pełną uprzężą wspinaczkową dla dzieci. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie poniżej:
https://mas.kw.krakow.pl/konkurs-petzl-dla-dzieci


W czasie trwania zawodów fundacja “Taterniczek”, działająca przy Klubie, zaprasza na zabawy terenowe dla dzieci w wieku 5-10 lat. Równocześnie najmłodsi będą mogli skorzystać także z zajęć linowych - między innymi wspinaczki na wędkę. Specjalnie dla nich będziemy mieli przygotowane uprzęże pełne i biodrowe w małych rozmiarach.


Atrakcje linowe będą dostępne również dla dorosłych. Pod okiem doświadczonych klubowiczów można będzie spróbować wspinaczki na łatwych drogach z górną asekuracją. Przy okazji przedstawimy podstawowe zasady bezpieczeństwa, opowiemy o sprzęcie i kulturze wspinaczkowej. Jeżeli macie własne buty - weźcie koniecznie! Dla chętnych na mocniejsze wrażenia czekać będzie także zjazd tyrolką. Uprzęże i kaski zapewniamy. Nieopodal biura zawodów rozwieszona zostanie taśma do zabaw rozwijających zmysł równowagi - slackline to świetny trening dla wspinaczy ale i znakomity sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu w gronie znajomych lub rodziny.

Tagi dla strony:

2019-05-14