Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

XI Dni Gminy Wielka Wieś już za nami!

Podobnie jak w poprzednich latach tegoroczne - Jedenaste Dni Gminy Wielka Wieś -rozpoczęły się uroczystą inauguracją na hali sportowej w Białym Kościele.

Wójt Tadeusz Wójtowicz zaprezentował wówczas najważniejsze przedsięwzięcia, osiągnięcia i wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatniego roku, wspominając także o ważnej roli mieszkańców i ich przedstawicieli, zaangażowanych w życie Gminy.

Po raz kolejny - zasłużonym dla gminy i swoich miejscowości wręczono honorowe  nagrody "Wielka Wieś - Mała Ojczyzna". W kategorii tej nominowani byli:  Bożena i Henryk Nowakowscy z Bębła, Roman Leśniak z Będkowic, Dariusz Wolak z Białego Kościoła,  Tadeusz Jędrzejowski z Czajowic, Maria Zabiegaj z Giebułtowa, Krzysztof Grudzień z Modlnicy, Józef Szumiec z Modlniczki oraz Zofia Hojda z Wielkiej Wsi.  Spośród nominowanych kapituła nagrody wyróżniła w tym roku p. Marię Zabiegaj.

Kolejną kategorią w której tym razem nagrodzona została Pani Małgorzata Ostaszewska z Prądnika Korzkiewskiego była nagroda "Wielkie Serce". Nominowanymi byli zespół Będkowianie z Będkowic, Czesław Mirek z Bębła, Józef  Zabiegaj z Giebułtowa, Magdalena Chaszczyńska z Modlniczki, Paweł Babraj z Prądnika Korzkiewskiego, Tomasz Rosa z Szyc, oraz Bogdan Stochalski i Teresa Stochalska z Wielkiej Wsi.

Wśród przedsiębiorców wyróżnionych nagrodą "Wielki i Przedsiębiorczy" znalazły się dwie firmy: Hotel Margerita – państwo Małgorzata i Piotr Szumiec oraz  Jeronimo Martins Polska - właściciel sieci handlowej Biedronka.

Tegoroczny tytuł "Przyjaciela Gminy" otrzymali pani Iwona Korzeniak z Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, oraz pan płk Józef Stankiewicz.

Podczas gali wójt Wójtowicz wręczył również nagrodę specjalną pani Barbarze Stochalskiej za całokształt pracy w dziedzinie propagowania kultury i edukacji.

Wręczaniu nagród towarzyszyła muzyka w wykonaniu laureatek licznych konkursów, wokalistek GOKiS: Katarzyny Drapały, Katarzyny Skrzyniowskiej, Justyny Windys oraz Alicji Zielonki - przygotowanych przez p. Jarosława Janeckiego.

Późnym sobotnim popołudniem, kolejnego już dnia obchodów Dni Gminy, licznie zebrana publiczność oczekiwała na gwiazdę tegorocznego święta gminy, którą w tym roku był zespół PECTUS. Bracia Szczepanik: Tomasz, Mateusz, Marek i Maciej skradli serca publiczności już po pierwszych taktach granej przez siebie muzyki.  Wspaniały kontakt z publicznością widoczny był nie tylko w trakcie koncertu, ale również w czasie poświęconym dla „paparazzi” oraz na rozdawanie autografów. Tuż po koncercie zespół na swoim profilu facebookowym umieścił post: „Dziękujemy za wspólne zdjęcie widzom koncertu w podkrakowskiej Modlniczce. Zaskoczyliście nas swoją energią” - wygląda na to że naszym gwiazdom również się podobało – jest nam z tego powodu bardzo miło.

fot. oficjalny profil FB zespołu Pectus.jpg

fot. oficjalny profil FB zespołu Pectus

Do koncertu nastrajał nas pokaz fakira, któremu nie straszny był ogień, kawałki szkła, maczety a nawet wąż pyton. Okazało się, że nasi mieszkańcy również wyzbyli się strachu przed groźnie wyglądającym pytonem, decydując się na bezpośredni kontakt. Dla jednego ze śmiałków wąż przez dłuższy moment stał się pięknym szalem.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ptaków drapieżnych w wykonaniu hodowców z Chełmu Śląskiego. Wielu z słuchaczy zdawało się być zaskoczonymi wsłuchując się w opowieści sokolników o tych pięknych ptakach.

O muzyczną oprawę wieczoru zadbał zespół Preizol Band blues&rock oraz zespół wokalistek prowadzony przy naszym ośrodku GOKiS przez Jarosława Janeckiego.

Na zakończenie długiego wieczoru organizatorzy zadbali o pokaz sztucznych ogni i zabawę z DJ.

Niedzielne obchody rozpoczęły się tuż po 15.00 pierwszą z konkurencji konkursu „Kobiety kontra mężczyźni – czyli kto rządzi w gminie Wieka Wieś?”. Mamy wrażenie, że wynik naprawdę zaciętej rywalizacji nikogo nie zdziwił – zwyciężyła grupa kobiet! Panowie, jak przystało na prawdziwych gentlemanów, złożyli gratulacje swoim przeciwniczkom, sugerując tym samym, że celowo sprawili, aby zwycięstwo przypadło płci pięknej. Nagrody, które zostały wręczone uczestnikom konkursu przez pana Józefa Kruka - przedsiębiorcę z Modlniczki, Monikę Księżyc – dyrektor Krakowskiego Banku Spółdzielczego oraz wójta Tadeusza Wójtowicza były równorzędne dla obu grup. Morał z tego taki, że walka o podium była tylko iluzoryczna, bo przecież wiemy, że każdy wie „kto rządzi”.

Bardzo dziękujemy  uczestnikom za wspaniałą zabawę.

Po zakończeniu konkursu, na scenie zajęły miejsce nasze gminne zespoły: Tomaszowianie, Modlniczanki oraz Będkowianie.  W wykonaniu zespołu z Tomaszowic zobaczyliśmy modę z lat 70. Oglądaliśmy: bananowe spódnice z krempliny, kwieciste spodnie rozszerzane ku dołowi, buty na wysokich koturnach, chusteczki i kapelusze na głowach pań, złote łańcuchy na szyi mężczyzn i wiele innych ciekawych strojów, w których dziś na ulicy trudno kogoś spotkać. Modlniczanki w humorystycznym stylu pokazały jak wesołe może być życie staruszków, którzy mimo upływu lat potrafią „żyć pełnią życia”. Z zespołem Będkowianie wystąpił "prawdziwy" Elvis Presley. Będkowianki, śpiewając i tańcząc w oryginalnych strojach wspaniale wprowadzały w klimaty tamtych lat.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz zabytkowych samochodów oraz prawdziwego helikoptera, który w trakcie imprezy wylądował w samym centrum boiska.

Miłośnicy ptaków mogli podziwiać piękne gołębie, których wystawą - wraz z trofeami, dyplomami okazów – przygotował pan Bogusław Mirek z Czajowic. W trakcie imprezy wiele można było dowiedzieć się od hodowców na temat zwyczajów tych ptaków. Późnym popołudniem gołębie zostały wypuszczone z klatek aby mogły czekać na przybycie swoich panów w domu.

Miłośnicy sportu podziwiali pokaz akrobatyki w wykonaniu PMOS Chrzanów. Wśród sportowców  mieliśmy okazję oglądać m.in. Michała Kosowskiego, który w Mistrzostwach Świata w konkurencji skoki akrobatyczne na ścieżce zajął 6 miejsce.

Wiele emocji wzbudziła grupa dziewczynek prezentująca „misiowy” taniec i pokaz aerobiku. Grupa została przygotowana przez panią Wiolettę Handzel, która w ciągu roku szkolnego pracuje z dziewczynkami w ramach zajęć pozalekcyjnych GOKiS. Dziewczynki przed dłuższą wakacyjną przerwą pokazały efekty całorocznej ciężkiej pracy.

Na scenie XI Dni Gminy Wielka Wieś wsłuchiwaliśmy się w rytmy orkiestry dętej GOKiS, która zaserwowała publiczności ogromną dawkę energii. Tuż po koncercie orkiestry na scenie pojawiło się dwóch przystojnych panów – Talking Brothers  - śpiewających covery kultowego zespołu Modern Talking.

Obchody Dni Gminy zakończyliśmy zabawa taneczną z zespołem NOVA BAND.

Wszystkim mieszkańcom i przybyłym gościom dziękujemy za wspólne świętowanie z nami XI Dni Gminy Wielka Wieś.

Zapraszamy za rok!

Sponsorami tegorocznych Dni Gminy Wielka Wieś byli:
Gminny Zakład Komunalny w Wielkiej Wsi – prezes Marek Krasowski
Krakowski Bak Spółdzielczy oddz. w Wielkiej Wsi – dyrektor Monika Księżyc
J.A. Gąska sp.j. Części do maszyn rolniczych – Jacek, Aleksander Gąska
Firma KRUK Usługi Kamieniarskie – Józef, Krystyna Kruk
Firma TOMAR – rowery górskie i miejskie – Tomasz Broda
Pizzeria MATRIX z Białego Kościoła – Katarzyna, Bogdan Żołnierek
FIRMA ALMET – Zdzisław Wawro
NICO sp. z o.o. – Bogdan Suder, Adam Piekara
Cukiernia Stochalscy w Wielkiej Wsi – Zbigniew Stochalski
Sklep Lewiatan w Bęble – Alicja, Krzysztof Stryjak
Sklep Lewiatan w Wielkiej Wsi – Teresa Stochalska, Bogusław Stochalski
Księgarnia Matras
Firma Eltech – profesjonalne narzędzia
Salon Fryzjerski Urszula Lorenc,
Salon Kosmetyczny INFINITY w Wielkiej Wsi
Gospodarstwo Agroturystyczne  „We młynie”  – Elżbieta Woźniczka

Patronaty:
Wójt Gminy Wielka Wieś – Tadeusz Wójtowicz
Starosta Krakowski – Józef Krzyworzeka

Organizatorzy:
Urząd Gminy Wielka Wieś ,  
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu,
Klub Sportowy Sportowiec Modlniczka
OSP Modlniczka

Tagi dla strony:

2014-07-09