XI Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim w Kluszkowcach za nami

"Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie."

Tych, którzy 20 lutego 2016 r. zdecydowali się wsiąść do autokaru lub samochodu, by wziąć udział w XI już Mistrzostwach Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś czekała nagroda. Po deszczowym, zniechęcającym piątku, w sobotę ponad 100 narciarzy oraz sekundujących im członków rodzin i przyjaciół powitała śnieżna, słoneczna, niczym z pocztówki pogoda i dobrze przygotowany stok w Ośrodku Narciarskim Kluszkowce.

Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:
dziewczynki do klasy III – Hanna Rusinek,
chłopcy do klasy III – Szymon Krawczyk,
dziewczynki: klasy IV-VI – Natalia Żołnierek,
chłopcy: klasy IV-VI – Jan Valette,
dziewczęta: gimnazjum – Martyna Ogrodnik,
chłopcy: gimnazjum – Kacper Krawczyk,
dorośli: kobiety – Katarzyna Szostok,
dorośli: mężczyźni – Tomasz Szostok.

Warto dodać, iż  pan Tomasz Szostok potrzebował zaledwie jednej minuty i niecałych dwóch sekund, by dwukrotnie pokonać slalom, już tradycyjnie ustawiony i zabezpieczony przez Szkołę Narciarską Multi Sport – Haski. Stających na podium dekorowali Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele - Anna Zajączkowska, Przewodniczący Rady Gminy Wielka Wieś - Zbigniew Mazela, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu - Magdalena Szymańska oraz inicjator zawodów - Lesław Przewoźniak.

Ale przecież to nie medale i puchary są najważniejsze. Zawody to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności narciarskich, ale przede wszystkim aktywny sposób spędzenia wolnego czasu. Dzieci pod okiem dorosłych uczą się samodzielności i odpowiedzialności, bo wprawdzie tata czy mama asekuruje swoją pociechę, ale to zawodnik nawet ten najmłodszy musi sam pokonać swoje obawy i stanąć na starcie. Tej odwagi gratulujemy każdemu! W tym roku statuetkę dla najmłodszej zawodniczki otrzymała 5-letnia Basia Szostok.

Zmęczeni zawodnicy, pokrzepiwszy się w bufecie, szukali odpoczynku w promieniach słońca. I chociaż rzeczywistość nie zawsze odpowiada naszym oczekiwaniom, po raz jedenasty  mieszkańcy i przyjaciele gminy Wielka Wieś pokazali, że drobne niedogodności nie zepsują humorów i dobrej zabawy.

Mamy nadzieję, że nadal z roku na rok będzie przybywało uczestników naszych mistrzostw, którzy w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji staną w szranki na stoku narciarskim. Wszyscy mamy świadomość, że zorganizowanie mistrzostw, w których deklaruje udział prawie 150 zawodników, nie licząc towarzyszących im osób, nie jest zadaniem łatwym. Zawdzięczamy je dyskretnej opiece wójta gminy, pana Tadeusza Wójtowicza, który zawsze wspiera wszystkie wysiłki propagujące aktywność sportową,  a także  pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, zaangażowanym w promowanie zdrowego stylu życia.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

2016-02-22