Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bęble

7 maja 2015 roku już po raz czternasty odbył się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Tegoroczny Zlot, podobnie jak poprzednie, łączył elementy rajdu terenowego i konkursu. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania jedną trasę z Białego Kościoła do centrum Ojcowa, a potem na Złotą Górę. Na starcie stawiło się ponad 50 drużyn z 11 szkół. W sumie w rajdzie uczestniczyło ponad 200 uczniów. Każda drużyna mogła zdobyć maksymalnie 24 punkty. Taki wynik udało się uzyskać wyłącznie uczniom ze Szkoły Podstawowej w Bęble i aż cztery zespoły z jednej szkoły weszły do finału. W związku z tym młodzi przyrodnicy musieli przystąpić do bratobójczej walki. W dogrywce zaprezentowali się z najlepszej strony, potwierdzając i udowadniając imponującą wiedzę przyrodniczą. Po tym, pełnym emocji etapie, ostatecznie uczniowie z Bębła podzielili się miejscami między sobą w następujący sposób:
1 miejsce: Wilki klasa 5
Skład: Miazga Katarzyna, Dąbrowska Patrycja, Plebańczyk Szymon, Przełożny Kacper
2 miejsce: Orliki klasa 5
Skład: Mirek Gabriela, Kluczewska Wiktoria, Paściak Martyna, Bosak Magdalena
3 miejsce: Eurozwinki klasa 5
Skład: Ostrowski Mikołaj, Drapała Jakub, Panasiuk Bartosz, Kowalski Bartłomiej
4 miejsce: Rdzaworudzi klasa 6
Skład: Fryz Maciej, Gąska Rafał, Mierzwa Kacper, Kura Jakub

Suma punktów trzech najlepszych drużyn z danej szkoły decydowała o zajętym przez nią miejscu. W związku z tym pierwsze miejsce ponad wszelką wątpliwość przypadło Szkole Podstawowej z Bębła!
Oto wyniki w rywalizacji szkół:
I miejsce - SP w Bęble - 72 pkt
II miejsce - SP w Skale - 67,5 pkt
III miejsce - SP w Sułoszowej/SP w Sąspowie - 65,5 pkt

Należy dodać, iż uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bęble już nie po raz pierwszy sięgnęli po zwycięstwo w tym międzyszkolnym konkursie przyrodniczym. I jak mówią sportowcy sukcesem jest zdobyć miejsce, ale jeszcze większym utrzymać je oraz najwyższy poziom przez kolejne lata…

Tekst: M. Leśniak
Foto: J. Niebudek

2015-05-12