Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Zaczęło się 10 lat temu!  Jubileuszowe zawody narciarskie Gminy Wielka Wieś

Gdy 10 lat temu kilku zawodników udeptywało stok, by móc rozegrać pierwsze Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś, nikt nie przypuszczał, że w 2015 r. na zawody zgłosi się ponad 100 chętnych narciarzy praktycznie w każdym wieku. Tym razem X już Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim otworzyli pani Anna Zajączkowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, pan Lesław Przewoźniak – inicjator zawodów i nauczyciel wychowania fizycznego oraz pan Stanisław Kasprzyk -Sekretarz Gminy Wielka Wieś, który jak na prawdziwego narciarza przystało, również stanął w szranki wraz z innymi uczestnikami zawodów.

Gdy wyciąg krzesełkowy wywiózł nas ponad poziom porannych mgieł, naszym oczom ukazał się skąpany w słońcu widok gór i wiedzieliśmy już, że będą to mistrzostwa niezapomniane. Gotowi do startu ... i od tej chwili jedynie umiejętności zawodników oraz zdolność do pokonania stresu decydowały o wyniku na mecie. A wszystkim startującym zależało na każdej sekundzie, bo ona przecież mogła przesądzić o miejscu na podium.

Umiejętności zawodników rosną z roku na rok i nic dziwnego, bo przecież pasją narciarstwa już od 10 lat pan Lesław Przewoźniak „zaraża" i młodszych, i tych nieco starszych. W tym roku statuetki dla najmłodszych uczestników mistrzostw powędrowały w ręce kilkuletnich: Oliwii Kawalec oraz Szymona Przebindy. Z radością przywitaliśmy nowych zawodników i tych, którzy towarzyszą nam niemal od początku. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom. Najszybszym zawodnikiem okazał się pan Andrzej Zelek. Potrzebował on zaledwie jednej minuty ośmiu sekund, by pokonać trudny slalom, już tradycyjnie ustawiony i zabezpieczony przez panów Piotra i Pawła Nowackich ze Szkoły Narciarskiej Multi Sport – Haski. W swoich kategoriach najszybsi byli: Hanna Rusinek, Jan Valette, Joanna Łoś, Stanisław Rusinek, Aleksandra Kaźmierowska, Bartosz Biernat, Elżbieta Kaźmierowska i Rafał Biernat.

Zmęczeni zawodnicy, pokrzepiwszy się w bufecie, szukali odpoczynku w promieniach słońca. I chociaż jak to w życiu, nic nie jest idealne, a narty nie zawsze poniosą, tak jakbyśmy chcieli, po raz kolejny mieszkańcy i przyjaciele gminy Wielka Wieś pokazali, że drobne niedogodności nie zepsują humorów i dobrej zabawy. Zdrowy duch sportowej rywalizacji towarzyszył wszystkim. Żeby stanąć na starcie potrzeba i umiejętności i odwagi, której gratulujemy każdemu zawodnikowi a w szczególności sołtysowi Białego Kościoła, panu Andrzejowi Szumnemu, który dostarczył nam w tym roku niemało emocji.

Z okazji jubileuszu X-lecia Mistrzostw nie mogło zabraknąć podziękowań dla inicjatora tych zawodów pana Lesława Przewoźniaka. Z nieskrywanym wzruszeniem odebrał on pamiątkową tabliczkę w podziękowaniu za organizację Mistrzostw, a tym samym promowanie i upowszechnianie sportu wśród mieszkańców gminy, którą w imieniu wójta gminy wręczał pan Stanisław Kasprzyk - sekretarz gminy. Pan Lesław odebrał również statuetkę i specjalny termos na mroźne zimowe dni od pani dyrektor Anny Zajączkowskiej, która nie szczędziła ciepłych słów w imieniu całej społeczności szkolnej i samych uczestników zawodów. Odśpiewane następnie przez uczestników „100 lat” to chyba najlepsze życzenia dla pana Lesława, które zaowocowały deklaracją pojawiania się na starcie w przyszłym roku.

Wszyscy mamy świadomość, że zorganizowanie mistrzostw taką skalę nie jest zadaniem łatwym. Zawdzięczamy je dyskretnej opiece wójta gminy, pana Tadeusza Wójtowicza, który zawsze wspiera wszystkie wysiłki propagujące aktywność sportową, a także pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, zaangażowanym w promowanie zdrowego stylu życia. Stąd też pamiątkowe statuetki, wręczone przez panią Annę Zajączkowską – dyrektor szkoły są skromnym podziękowaniem dla Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

Agnieszka Miśkiewicz

Zdjęcia z mistrzostw można będzie zobaczyć na stronie Szkoły Podstawowej w Białym Kościele www.spbialykosciol.edupage.org. Tam też wkrótce pojawią się oficjalne wyniki i czasy przejazdów.

Więcej zdjęć można zobaczyć także na facebooku gminy Wielka Wieś

Tagi dla strony:

2015-02-16