Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Zakończenie warsztatów o niepełnosprawności w szkole w Białym Kościele

Zaproponować swoją pomoc? Podejść i odezwać się, czy udać, że nie dostrzegłem? To tylko niektóre pytania, jakie być może wielu z nas zadało sobie na widok osoby niepełnosprawnej. W jaki sposób osoba, która nie widzi, nie słyszy lub jest na wózku inwalidzkim, zareaguje na naszą propozycję? Czy odrzuci ją, obawiając się litości?

Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Białym Kościele w czasie warsztatów pod hasłem „PO CO NAM ZMYSŁY?", prowadzonych  od października do stycznia,  próbowali pokonać te bariery, przełamać schematy i stereotypy, przezwyciężyć obojętność i strach. Niemałą rolę odgrywał fakt, że prowadzącymi byli niepełnosprawni studenci, z ramienia Wolontariatu Studenckiego "PROJEKTOR". Pokazali oni  uczniom, że świat osoby niepełnosprawnej nie różni się aż tak bardzo od rzeczywistości ludzi zdrowych.

Uczniowie wciągnięci w wir zadań, gier i zabaw zespołowych zdawali się nie zauważać niepełnosprawności swoich nauczycieli. A sami prowadzący mają nadzieję, że dzięki ich zaangażowaniu kiedyś w przyszłości jakaś niepełnosprawna osoba nie doświadczy poczucia odrzucenia i wykluczenia ze środowiska.
Agnieszka Miśkiewicz

Tagi dla strony:

2014-01-23