Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Zakończono projekt „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Dobiegła końca realizacja dwuletniego międzynarodowego projektu Comenius „W zdrowym ciele zdrowy duch” w Gimnazjum w Białym Kościele. Pozyskaliśmy na ten projekt grant Unii Europejskiej w wysokości 20 000 euro.

Naszymi partnerami  były szkoły z Czech, Niemiec, Słowenii i Węgier. W ciągu dwóch lat uczniowie wszystkich szkół pogłębiali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania się i aktywnego trybu życia.

Projekt był otwarty dla wszystkich uczniów Gimnazjum. Poprzez udział w zadaniach dodatkowych i konkursach wiedzy o krajach partnerskich uczniowie Gimnazjum zdobywali punkty kwalifikujące do wyjazdu zagranicznego.  Na najaktywniejszych czekała nagroda – był nią tygodniowy pobyt za granicą, sfinansowany całkowicie ze środków projektu. Pierwszy tydzień projektowy miał miejsce w maju 2014 r. w Norymberdze, w gościnnych progach Mittelschule Bismarckstrasse, drugi w maju 2015 r. na Węgrzech, w Balatonlelle. W czasie tygodnia projektu uczestnicy współpracowali i rywalizowali w międzynarodowych grupach, językiem projektu był język niemiecki. Nawiązane kontakty i zawarta przyjaźń przetrwają z pewnością długie lata.

Łącznie w obu wyjazdach zagranicznych udział wzięło 27 gimnazjalistów. Koordynatorem projektu była nauczycielka języka niemieckiego Małgorzata Sadowska, a współpracowały panie Małgorzata Rabczyńska, Dorota Tracz i Małgorzata Biniek.

Tagi dla strony:

2015-08-03