Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Zielony Dom, czyli spotkania natury ze sztuką

Zapraszamy szkoły z województwa małopolskiego do bezpłatnego udziału w projekcie dotyczącym naturalnej ARCHITEKTURY. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w wykładzie oraz warsztatach praktycznych. Wykłady będą dotyczyły sztuki budowania/projektowania z użyciem naturalnych surowców. Domy ze słomy, tynkowane gliną, które pojawiają się w Polsce to powrót do korzeni i ekologicznego myślenia o współczesnej architekturze. W rezultacie uczestnicy projektu poznają piękną architekturę, pełną urzekającej prostoty, wykorzystującą naturalne surowce. Zdobędą informację o tym jak wyglądały domy budowane na wsi kiedyś i czym różnią się od tych powstających dzisiaj, co to jest ekologiczna ARCHITEKTURA, jakie daje korzyści środowisku i ludziom mieszkającym w zdrowych domach.

Zapoznają się z przykładami naturalnej architektury na całym świecie. W czasie zajęć praktycznych dzieci i młodzież będą uczyć się tynkować z użyciem gliny i słomy. Zajęcia praktyczne będą odbywać się w Prądniku Korzkiewskim, tynkować będziemy domek wybudowany z drewna, słomy i gliny w poprzednich latach.

Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają szkoły z gmin wiejskich. Nie pokrywamy kosztów dojazdu na zajęcia.

Szczegóły pod numerem telefonu 696 861 678 lub fundacja@wyspart.pl
•CO?- wykład i warsztaty praktyczne z naturalnej architektury
•GDZIE?- w Prądniku Korzkiewskim (ok. 12 km od Krakowa)
•KIEDY? – maj- październik 2015 oraz maj- październik 2016
•DLA KOGO?- szkoły z województwa małopolskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy i patroni medialni projektu:
Gmina Wielka Wieś
Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących
Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika
Stowarzyszenie "Ceramika bez granic"
Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
Dziennik Polski
Radio RMF Classic

INFORMACJA O PROJEKCIE:
Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką to projekt skierowany do trzech grup beneficjentów. Dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie razem z dziećmi i młodzieżą ze szkół wiejskich z Gminy Wielka Wieś oraz mieszkańcy wsi Prądnik Korzkiewski stworzą wspólnie MOZAIKĘ ceramiczną na Zielonym Domu, obiekcie wybudowanym ze słomy i gliny.
Realizację w plenerze poprzedzi cykl warsztatów i zajęć podczas, których uczestnicy będą realizować swoje kreacje artystyczne w nowo poznanej technice. Zwieńczeniem zmagań z materią, kolorami i fakturami będzie odsłonięcie wspólnie zrealizowanego dzieła w Prądniku Korzkiewskim. Jednocześnie zaprosimy szkoły głównie z gmin wiejskich na wykłady dotyczące naturalnej architektury i warsztaty z tynkowania gliną aby przekazać uczniom i nauczycielom wiedzę oraz umiejętności związane z bio budownictwem.

2015-06-15