Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

ZSP Giebułtów zdobywa Puchar Europy w Kickboxingu!

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie osiągnęli kolejny duży sukces sportowy. Otóż w zawodach Pucharu Europy w kickboxingu organizowanych w dniach 29.04-1.05 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Roman Postoiko (I klasa wielozawodowa) i Sergio Kishko (klasa technikum eksploatacji portów i terminali) zdobyli w swoich kategoriach złote medale i Puchar Europy.

Warto dodać że Roman Postoiko był jednym z najlepszych zawodników Pucharu. Jego walki eliminacyjne jak i finał kończył przed czasem. Na zawody zjechało blisko 500 zawodników z Europy w różnych kategoriach. Roman Postoiko walczył w kategorii junior do 70 kg full-contact, a Sergio Kishko w kategorii senior do 60kg full contact. Szkołę reprezentował również Volodymir Burtovy (junior 70kg full contact) ale przegrał po zaciętej walce w eliminacjach i zabrakło go w finałach. To efekt pracy jaką chłopcy włożyli żeby ten sukces osiągnąć.

Chłopcy trenują od 8 roku życia, a od początku tego roku szkolnego uczą się i ćwiczą w Giebułtowie, gdzie szkoła zadbała o uczniów uzdolnionych sportowo i stworzyła idealne warunki do treningów. Zakupiony został specjalistyczny sprzęt sportowy, a dwa razy w tygodniu chłopcy ćwiczą w klubie „SMOK” Kraków. Puchar Europy to ich pierwsza taka impreza w Polsce.

Ogromnie się cieszymy że udało nam się podołać organizacyjnie i pojechaliśmy na zawody o takiej randze. Jak się okazuje wracamy z Pucharem i medalami, oraz pojawiło się zainteresowanie naszymi uczniami pod względem rozwoju sportowego. To drugi sukces szkoły o skali ogólnoświatowej gdyż w październiku szkoła zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata konfrontacji wschodnich sztuk walk.

Wyniki FINAŁU: JUNIOR FULL CONTACT do 70kg: 1.Roman Postoiko (ZSP Giebułtów/SMOK Kraków – POLSKA/UKRAINA) 2.Vasyľ Klevľanyk (SKK/Michalovce - SLOVAKIA)

SENIOR FULL CONTACT do 60kg: 1.Sergio Kishko (ZSP Giebułtów/SMOK Kraków – POLSKA/UKRAINA) 2.Maciej Mucha (KS CSE/Sparta – POLSKA)