Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Życie jest jak miód, bywa bardzo słodkie! - o gminnym konkursie czytelniczym

23 marca odbył się w Szkole Podstawowej im. Ks. St. Konarskiego w Wielkiej Wsi  Gminny Konkurs Czytelniczy "W krainie Kubusia Puchatka" objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Wielka Wieś. Udział w nim wzięło 24 uczniów z klas II i III reprezentujących sześć szkół podstawowych! Nad całością konkursu czuwało jury: Pani Joanna Patej - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Pani Magdalena Szymańska - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Pani Małgorzata Dyrda - pedagog i logopeda w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi.

Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i zachęcanie ich do sięgania po klasykę literatury dziecięcej. Niewątpliwie do niej należą książki A. A. Milne'a opowiadające wesołe i jednocześnie wzruszające przygody misia Puchatka i jego przyjaciół. Ci przezabawni bohaterowie Stumilowego Lasu prowadzili uczestników konkursu poprzez liczne zadania i quizy rozmieszczone na sześciu wyspach. Przygotowane zagadki wymagały od uczestników nie tylko znajomości treści lektur, ale także sprytu, kreatywnego myślenia, umiejętności kojarzenia faktów, a przede wszystkim współpracy w grupie! Wykonane zadania były na bieżąco oceniane i punktowane, dzięki temu drużyny były zmotywowane, by dawać z siebie wszystko do samego końca.

Ostateczne wyniki konkursu wyglądają następująco:

I miejsce - Kubusiowi znawcy z Wielkiej Wsi
II miejsce - zespół Mały Rozumek Puchatka z Modlniczki
III miejsce - Spółka tygrysa z Białego Kościoła
IV miejsce - zespół "Kanon" z Bębła
V miejsce - Przyjaciele Puchatka z Modlnicy
VI miejsce - Drużyna Stumilowego Lasu z Będkowic

Mamy nadzieję, że to spotkanie było dla wszystkich przyjemnością i świetną okazją do wspólnej zabawy i nauki. Z tego miejsca jeszcze raz pragniemy gorąco pogratulować poszczególnym zespołom oraz szkolnym opiekunom konkursu. Mamy nadzieję, że to pierwsze czytelnicze spotkanie da początek następnym!

Oprawę artystyczną przygotowały uczennice kl. IIIa pod opieką wychowawczyni p. Haliny Matwieiszyn oraz p. Darka Konieczkowicza. Konkurs zorganizowano dzięki Stowarzyszeniu "Uśmiech dziecka" w ramach realizacji zadania publicznego "Zalajkuj czytanie" dofinansowanego z budżetu gminy Wielka Wieś.

tekst: Agnieszka Habina

Tagi dla strony:

2017-03-31