Gmina Wielka Wies najbardziej innowacyjną gminą w kraju!

 

Gmina Wielka Wies najbardziej innowacyjną gminą w kraju
wg prestiżowego rankingu dziennika Rzeczpospolita!

We wtorek 20 lipca w siedzibie dziennika Rzeczypospolita, odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody dla najlepszych samorządów w Polsce. Miło nam poinformować, że Gmina Wielka Wieś po raz kolejny znalazła się w czołówce gmin, które zostały wyróżnione i zdobyła trzecie miejsce wśród gmin wiejskich z całej Polski oraz pierwsze miejsce w kategorii gmin innowacyjnych!

W  kategorii gmin wiejskich Gmina Wielka Wieś nie dała szans rywalom: zdobywając 22 punkty zajęła pierwsze miejsce  i zdobyła tytuł „Innowacyjny samorząd” .

Główne kryteria dotyczyły wykorzystania internetu oraz nowych technologii w pracy urzędów, szkolenie urzędników z zakresu korzystania z nowych technologii, zwiększenie dostępu do sieci dla mieszkańców itp.
Jak powiedzieli organizatorzy rankingu, - Na potrzeby tegorocznego zestawienia innowacyjnych samorządów „Rzeczpospolitej” za obowiązującą przyjęliśmy definicję zaproponowaną przez prof. dr. hab. Wojciecha Cellarego, kierownika Katedry Technologii Informacyjnych Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Według niego innowacyjność to „wdrożenie nowości do praktyki”, a „samo odkrycie nowości nie jest jeszcze innowacją”.

- Dobre praktyki zauważyliśmy w Gminie Wielka Wieś, która wygrała ranking w kategorii gmin wiejskich. Tamtejszy samorząd szeroko korzysta z nowych technologii, które nie ograniczają się do  korzystania z e-maila i posiadania strony www. Działa tam nie tylko system elektronicznej informacji przestrzennej (czyli interaktywne mapy terenu) ale także system zdalnego sterowania przepompowniami ścieków czy sieć internetowych hot spotów. Wprowadzono tu również elektroniczny obieg dokumentów – czytamy w dzisiejszej Rzeczpospolitej.

Zdjęcia z Gali

2014-05-05