Gmina Wielka Wieś uzyskała tytuł GMINY na 5!

Gmina Wielka Wieś uzyskała tytuł GMINY na 5!

Gmina Wielka Wieś zajęła 35. miejsce w ogólnopolskim rankingu przygotowanym przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych (SKN PAR), działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Celem badania była ocena poziomu obsługi potencjalnego inwestora przez urzędy gmin z wykorzystaniem narzędzi komunikacji elektronicznej. Badanie polegało na analizie informacji na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej i realizacji nowych inwestycji, dostępnych na stronach internetowych gmin oraz odpowiedzi pracowników urzędów gmin na pytania potencjalnych inwestorów skierowane drogą elektroniczną.

Jedną z dwóch głównych części badania był audyt witryn internetowych gmin. Strony te zostały ocenione pod kątem 26 kryteriów, który miały sprawdzić ich przystępność, jakość wykonania oraz udogodnienia dla inwestorów. Drugim elementem badania była ocena jakości kontaktu mailowego z urzędami, przeprowadzona po polsku i angielsku metodą "tajemniczego klienta".

Badanie objęło 649 gmin, wśród których Wielka Wieś zajęła 35. miejsce, otrzymując tytuł "Gmina na 5!".

Pełny raport z badania znajduje się na stronie koła naukowego, pod adresem https://sites.google.com/site/sknpar3/strona-glowna
2014-02-07